18 şubat 2019 Pazartesi
RTÜK MARANKİ YÜZÜNDEN GÜL'ÜN ENİŞTESİNE CEZA KESTİ!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RTÜK, AHMET MARANKİ YÜZÜNDEN GÜL'ÜN ENİŞTESİNE CEZA KESTİ!
2012-06-18 - 10:28

Ahmet Maranki, ortakları arasında Cumhurbaşkanı Gül’ün eniştesinin bulunduğu kanala ceza getirdi.

RTÜK, ortakları arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eniştesi ve AKP İzmir milletvekili Mehmet Tekelioğlu’nun da bulunduğu Kanal 35 TV’ye 11 bin lira ceza verdi..

RTÜK toplantısında, 16 Nisan 2012 günü Kanal 35’de yayınlanan "Mutfaktayız" isimli program ele alındı. Programa alternatif tıp uzmanı Ahmet Maranki ile Elmas Maranki çifti konuk olarak katıldı. Maranki çifti, "Kozmik beden temizliği" adını verdikleri uygulama ile, bu konuda açılan detoks kampını anlattı. Kampın reklamı yapıldı ve irtibat telefonları da verildi. Seyircilere, Maranki çiftinin, bitkisel destek ürünlerinden almaları da önerildi.

RTÜK üyeleri bu yayın ile, Maranki çiftinin gizli reklam yaptıkları sonucuna vardı. Kanal 35’in bir önceki ay ticari iletişim gelirinin yüzde biri oranında ve 11 bin 031 lira ceza verilmesi oy birliği ile benimsendi. Kanalın ortakları arasında yer alan Tekelioğlu, Abdullah Gül'ün kızkardeşi Hatice Gül ile evli bulunuyor. Tekelioğlu, aynı zamanda Abdullah Gül'ün halasının oğlu.


YORUMLAR

Hakkı Yenenler.. Kategorisine Ait Diğer Haberler

çöpçüler kralının belalı abisiydi AV.HAYATİ İNANÇ SUNUCUNUN STRES KELİMESİNİ KULLANMADINIZ SORUSUNA CEVABI USTA SANATÇI CEM KARACA ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI Fox TV'den atılan Lütfiye Pekcan İşe iade davasını kazandı! TRT Haber'de flaş gelişme! A Haber'de ayrılık! Hangi ekran yüzü veda etti? Siyad çalıntı filme mi ödül verdi? Habertürk bombası! İki yöneticinin görevine son verildi! Yerlerine kimler geldi? Haber kanalı 24'te işten çıkartma! Kimlerle yollar ayrıldı? SGK'DA SKANDAL

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM