21 şubat 2019 Perşembe
AA'DA KAN KAYBI SÜRÜYOR!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AA'DA KAN KAYBI SÜRÜYOR! HANGİ DENEYİMLİ İSİM İSTİFA ETTİ?
2012-07-31 - 17:31

Anadolu Ajansı'nda ard arda yaşanan istifalara bir yenisi eklendi. İşte o isim ve detaylar :

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı da, Anadolu Ajansı’ndan istifa etti

Anadolu Ajansı’nda ard arda yaşanan istifalara bir yenisi eklendi. Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, yaklaşık 15 yıldır foto muhabiri olarak çalıştığı Anadolu Ajansı’ndan istifa etti.

En parlak gözlerinden biri daha AA’ya veda etti.
Irak ve Lübnan savaşları ile Somali’de çektiği fotoğraflarla aldığı uluslararası ödüllerin yanı sıra Türkiye’de de sahibi olduğu 50’ye yakın gazetecilik ve basın fotoğrafı ödülü ile kurumun en parlak isimleri arasında yer alan Rıza Özel, arşivdeki 26 bin kareye yakın fotoğrafı ile Anadolu Ajansı’nda dijital arşivinde en çok fotoğrafı bulunan foto muhabiri. 3 yıldır da Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanlığı görevini başarıl ile yürüten Özel’in gidişi ile Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörlüğü en önemli gözlerinden birini kaybetmiş oldu. Özel, Hürriyet ve Sabah gazetelerinde başarılı işlere imza atmış 1998 yılında Anadolu Ajansı’nda geçmişti.Bu ilk değil
Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörlüğü’nde yaşanan ve Özel’le devam eden kopuşlar, geçtiğimiz yıl 4 Ekim’de genç yaşta emekli edilen tecrübeli foto muhabirleri Hamza Şahin, Zekeriya Albayrak ve İsmail Yeşilyurt’la başlamıştı. Sonrasında foto muhabirleri Hikmet Saatçı ve Ecvet Atik ile yayıncılar Aykut Tümdağ, Hikmet Köseçavuş ve Meryem Özçelik’in emekli edildiği Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörlüğü’nde geçtiğimiz ay da editörlüğün eski müdürü ve medya dünyasının en saygı duyulan foto muhabirlerinden Abdurrahman Antakyalı istifa etmişti.

Ajans tecrübeli isimleri gönderdi
Anadolu Ajansı’nı Türkiye’de medya dünyasında zirveye taşıyan ve her biri onlarca ödül sahibi foto muhabirleri tek tek emekli edilip, istifaya zorlanırken kurum tecrübeli isimlerin yerini doldurabilmek için Ajans Akademi’sinde 6 aylık eğitimle fotoğraf çekmeyi öğrettiği genç stajyerleri yetiştirmeye çabalıyor. Öte yandan ajansta Fotoğraf Editörlüğü dışındaki servislerde de tecrübeli isimler emekli ediliyor yada istifaya zorlanıyor. Anadolu Ajansı’nda son bir yılda 150’ye yakın personel kapı dışarı edildi. Ekonomi Haberleri Müdürlüğü’nün neredeyse tamamı emekli edilirken Dış Haberler, Spor Müdürlüğünde ve İç Haberler Müdürlüklerinde 10 yılı aşkın süredir hizmeti olan bir iki kişi kaldı.

MEDYARADAR


YORUMLAR

Hakkı Yenenler.. Kategorisine Ait Diğer Haberler

çöpçüler kralının belalı abisiydi AV.HAYATİ İNANÇ SUNUCUNUN STRES KELİMESİNİ KULLANMADINIZ SORUSUNA CEVABI USTA SANATÇI CEM KARACA ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI Fox TV'den atılan Lütfiye Pekcan İşe iade davasını kazandı! TRT Haber'de flaş gelişme! A Haber'de ayrılık! Hangi ekran yüzü veda etti? Siyad çalıntı filme mi ödül verdi? Habertürk bombası! İki yöneticinin görevine son verildi! Yerlerine kimler geldi? Haber kanalı 24'te işten çıkartma! Kimlerle yollar ayrıldı? SGK'DA SKANDAL

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM