19 Mayıs 2019 Pazar
ECE ÜNER YILIN ANA HABER SPİKERİ SEÇİLDİ!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Habertürk spikeri Ece Üner yılın ana haber spikeri oldu.
2012-06-13 - 15:14

Yılın ana haber spikeri Ece Üner...

Habertürk ekranlarının başarılı ve sevilen yüzü Ece Üner, 6 milyon kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Siyaset Dergisi ödülleri oylamasında yılın ana haber spikeri seçildi.

Siyaset Dergisi 18. Kuruluş yıldönümü ve Siyasetin Ödülleri töreninde ayrıca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a 'yılın bakanı' ödülleri verildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu 'yılın Siyasetçisi', MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal ile Brüksel Bölge Milletvekili Mahinur Özdemir'e ise 'yılın milletvekili' ödülleri sunuldu.

Gecede, çok sayıda milletvekilinin yanı sıra Orhan Gencebay, Emel Sayın, Erol Büyükburç'un da aralarında bulunduğu sanat ve iş dünyasından çok sayıda kişiye de ödül verildi.

Başarılı sunucuya haberdinamik.com olarak başarılarının devamını dileriz.

Ece Üner kimdir?

Ece Üner; 1981 / İstanbul doğumlu. Koç Lisesi ve ardından Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Paris Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi ve Brüksel’de Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. DİALOG Spikerlik ve Sunuculuk okulunu dönem birincisi olarak bitirdi. Kısa bir süre Star TV’de muhabirlik yaptı.

2006 yılında CNN TÜRK Spor Departmanı'nda görev alan Ece Üner 2007 yılında Yeni Gün'ü sundu..

Şimdi Habertürk'ün ana haber spikerliğini yapıyor.

Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi’nde çeviri ve haberler yaptı. 2002’den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarında yoğunlaştı. Aralarında İran ve İsrail Meclis Başkanları İran İçişleri Bakanı Çek Cumhurbaşkanı Amerikan Savunma Bakanlığı Başdanışmanı Richard Perle Bill Clinton’ın Başdanışmanı Richard Holbroke Amerika’nın Türkiye Büyükelçileri Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Ficher Alman eski Başbakanı Gerhard Shcröder İngiliz Rus Fransız ve Alman devlet bakanlarının da bulunduğu birçok üst düzey devlet adamıyla özel röportajlar yaptı.

Formula 1 Bahreyn Pisti’nden haberler yaptı. 2005 Ağustos ayında İstanbul’da koşulan Formula 1 Grand Prix’ine gazeteci olarak yaptığı katkılardan dolayı bir plaketle ödüllendirildi.

10 yıl boyunca atletizmle uğraşan Üner’in 1500-3000-5000 metrelerde İstanbul ve Türkiye dereceleri bulunmaktadır.

Ece Üner çok iyi derecede İngilizce Fransızca ve İspanyolca biliyor. Ayrıca Medya Ekonomisi Dünya Medyası Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır.

YORUMLAR

Kamera Arkası Kategorisine Ait Diğer Haberler

PEKER AÇIKALIN EN AZ PARAYI NERDE KAZANDIĞINI AÇIKLADI HABABAM SINIFININ KIVIRCIĞI HÜSEYİN ALTIN TAÇSIZ KRAL ÖLDÜ SEZEN AKSU YIKILDI FATİH SULTAM MEHMET HAN'IN SON SÖZÜ ERKAN PETEKKAYA AMELİYATA ALINDI MAHSUN BU TİPLE DİZİ FİLM YAPMALI UĞUR IŞILAK KILIÇTAROĞLUNA VEVAP VERDİ TÜRK İNSANININ OLAYLARA İLGİNÇ YORUMU BURCU ESMERSOY

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM