15 Ekim 2018 Pazartesi
GAZETECİLİĞE YENİ ANLAYIŞ
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazeteciliğe Yeni Anlayış
2013-05-18 - 10:40

 Gazeteciliğe Yeni Anlayış...

Türkiye'de mevcut gazetecilik anlayışının,topluma tam olarak yeterli gelmediğinin ve gazetecilik anlayışının değişmesini öngören yaklaşımlara, Gazetecilik mezunlarından tam destek geldi.

Konya Selçuk Universitesi Gazetecilik Bölümü Mezunu  Seda Eycan, bu konuda yaptığı çalışmalar sonucunda şunları söyledi .'' Meslek olarak 5N 1K prensibine bağlı olmak toplumu aydınlatmaya yetmemektedir. Bunun yanında Araştırmacı gazetecilik ve Toplumu tüm yönleriyle ele alan FELSEFİ GAZETECİLİK de yapılmalıdır. Toplum psikolojisi ve beklentisine paralel olarak ilgili konularda haber, makale, yazı ve araştırma yapıldığı zaman çok büyük halk desteiğinin olacağını düşünmekyetiz. Gazetecilik mezunları olarak oluşturduğumuz çeşitli platformlarda bu konuları tartışarak çok olumlu sonuçlar alıyoruz.Dolayısı yeni medya oluşum ve gelişimlerinde yeni gazeteciler olarak topluma yön vermeyi düşünüyoruz'' dedi.

Diğer taraftan gazetecilik mezunu olmayıp da sektörde çalışmalar yapan insanlara saygı duyulması gerektiğini de ifade etti.

Yeni dönem yeni gazetecileri bekliyor..

Gelişmeler haberdinamik te olacak..


YORUMLAR

MEDYADA İŞ İLANLARI Kategorisine Ait Diğer Haberler

Karşı gazetesinin dağıtımı engelleniyor mu? İddialar Meclis'e taşındı! Habertürk TV'de ana haberi kim sunacak? Fox TV'de üst düzey atama! Kim, hangi göreve getirildi? TRT ekranlarında bir ilk! başörtülü spiker haber sundu! Gazeteciliğe Yeni Anlayış İŞ ARAYANLAR SET ARKASI İŞ İLANLARI TARIMTÜRK TV DAHA DA BÜYÜYOR! SKYTURK'TE TENKİSAT İÇİN DÜĞMEYE BASILDI! HANGİ EKONOMİ PORTALI EKONOMİ GAZETECİLERİ ARIYOR?

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM