23 Ocak 2019 Çarşamba

NAMUSSUZ NAMUSLU..!!!

  Medya Eleştirmeni

          haberdinamik@gmail.com
         NAMUSSUZ NAMUSLU..!!!

 Namussuz NAMUSLU !!!...kısa adıyla  NA-NA..

Memleketimiz de eğitim  sistemi denen mekanizma ile ortaya çıkan insan tiplemesidir. NA-NA  olarak kısaltılmış olarak literatüre kazandırabiliriz.

Peki, na-na  nasıl bir tiplemedir?..Tek kelime şöyle açıklayabiliriz ki  sonuna bir Y harfi  ekleyerek   NA-NAY insan tiplemesi dersek ,sanırım kimse itiraz etmez..

Eskiden herkesin hatırladığı adamlar vardır.

Sözünde duran, Asla yalan konuşmayan (kendi aleyhine bile olsa) doğrudan şaşmayan, haysiyetli, tüm kelimelerin içini doldurabilen vefakar ve adam gibi adamlardan söz ediyoruz.. Eskiden vardı..

Şimdi mercekle arıyoruz da, bu tür adamların parçalarını bile bulamıyoruz..

Dünya çapında yapılacak bir Namussuzluk,İkiyüzlülük,İstismar,Sahtekarlık yarışmasına NA-NAY tiplememiz katılacak olursa, kalıbımı basarım ki kesinlikle birinciliği kimseye kaptırmayacaktır.

Na-Nay tiplemesini biraz inceleyelim ve karakter tahlili yapalım..

Ortaya bir cetvel çıksın..

Herkes kendisini ölçsün,veya değerlendirmeyi cetvelle yapsın..Bakalım Na-Nay kimlik sahibi kaç kişimiz vardır.

 Na-Nay, adamlar, hem sol görüşlü ,hem de sağ görüşlü insanlar arasında bolca vardır.Yani ideoloji sadece kılıf olup Na-Nay lık aynıdır.Bu bakımdan tahililimiz de görüş farkı yoktur.

1-Na-Nay insanlar, her türlü doğruluktan sürekli DEM vuran, Ama bir türlü DOĞRU olmayan insanlardır.

2-Na-Nay insanlar, sürekli ALLAH tan korktuğunu belirten, ama HAK VERMEYE geldiğinde ,asla insanların HAKKINI vermeyen, düşünmeyen ama bu gerçeği dile getirmeyen insanlardır.

3-Na-Nay insanlar  Ticarette haksızlığı, Siyasette yalanı,dolanı, Bürokraside rüşveti, karşı olmasına rağmen faizi, birer kılıf bularak meşrebine göre MEŞRULAŞIRAN insanlardır.

4-Na-Nay insanlar, her türlü ilişkilerinde ve konuşmalarında bazı bilgileri istismar ederek sürekli küçük bir GİZEM katarak anlatmayı seven insanlardır.

5-Na-Nay insanlar ahde vefayı, dürüstlüğü,hak ve adaleti, LAFA gelince herkese söyleyen ve bunlardan kendisine en büyük payı çıkaran, ama iş uygulama ve yapmaya gelince asla yapmayan ve yapmadığını ifade ettirmeyi bile hazmedemeyen insanlardır.

6- Na-Nay insanlar HELALLEŞME denen yüzleşme den sürekli kaçan NAMUSSUZLARDIR.

7- Teşbihte hata olmaz derler ya, Cenabet gezen hocanın, tüm köylüye cenabet gezmenin yanlışlığını bağıra bağıra anlatan kimsenin haline benzer ki NA-NAY  insan kendisini Bİ-HATA kabul eden insandır.

Nanay insan karakteri konusunda  SIRRI SÜREYYA ÖNDER den yardım bekler, tüm okuyucuların yorumlarını yayınlayacağımızı belirtiriz.

 

SON YAZILARI

ÇOK KESİN ELEŞTİRİ Görmeden izlemek... Olimpiyatlar ve aramızda ki ''Tokyolu'lar'' Müslüman'ın Bayramı...! Şerefsizler Neden Korkar..! Şeytanın Ruh İkizleri CİNNET HALİ Şeytanlar Ve ŞEREFSİZLER YAŞAMAK PARAYLA.. Gezi PARKI olaylarının DNA sı

YORUMLAR

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM