23 Ocak 2019 Çarşamba

TEMBELLER CUMHURİYETİ

  Medya Eleştirmeni

          haberdinamik@gmail.com
         TEMBELLER CUMHURİYETİ

 Tembeller Cumhuriyeti..

Acaba burası neresi ?.

Bu tembeller hangi memlekette çokluk elde etmiş de Cumhuriyet olmuş diye  sormanıza gerek yok..Çünkü cevabı okuyan olarak siz de, yazan olarak biz de biliyoruz...

Ama Yine de haksızlık olmasın diye soru cevaplı anket yapalım.. Neresi çıkarsa orasıdır diyelim..

1- Vatandaşının cebinden ve alın terinden aldığı vergi ile maaşını alan ve zevk-safa içinde yaşayıpta millete hizmet etmesi gerekirken, parasını aldığı vatandaşını HOR GÖREN, aşağılayan  Memur nerenin memurudur..?

2- İş Ahlak ve Adalet konusuna gelince, mangalda kül bırakmayan ama iş icraata gelince, rüşvetçi,istismarcı,rantçı siyaset nerenin siyasetçisidir?

3- Haklı olarak 10 lira alacağı için adalete güvenerek mahkemeye giden, ancak 10 lirasını alamadığı gibi  20 yıl mahkeme kapısından süründükten sonra, giden 10 liranın yanında devlete de 30 lira borçlanan vatandaş nerenin vatandaşı dır?

4-Memleket azıcık kalkındığı zaman merkez bankasında 3 kuruş parayı görünce  hemen bir DARBE yaparak ve muhtemelen her 10 yılda bir darbe yapamadan duramayan general hangi ülkenin generalidir..? ( kongo mu dediniz..yanıldınız..)

5-Hırsızlar hangi memleket de ön kapıdan girip arka kapıdan çıkar..? 

6-Vatandaşının KAZ gibi yolan, her gün bir başka bahane ve vergi adı altında parasını alan ülke hangi ülkedir ? 

7-Hadi parasını aldı ve yatırım yapacak diyelim. Yaptığı yatırımın hesabını vermeyen ve vermek istemeyen gizleyen hangi ülkedir?

8- Ennn Büyük soru... Sanatçıları ve aydınlarının kendi tarihine sövdüğü memleket hangisi dir?

9-Rüşvet alamadım,herkes aldı ben kaldım..Tüh emekli oldum ..diye yakınan memur hangi memleketin memurudur ?

10-Hangi ülkede en az 200 tv kanalı var da , izlenecek bir tane gerçek tv programı yok tur? Örnek, mahkemeler,işçi,esnaf,olaylar,kanunlar ve bilimum büyük konular varken, HORUZ YUMURTLADI, Trafik kazasından sonra gülen adam, Başka ülkelerdeki papatya haberlerini vererek  VATANDAŞINI HABERSİZ VE DUYARSIZ BIRAKAN MEDYA hangi ülkenin medyasıdır?

11-İmamla, öğretmenler, meslek sahipleri, dürüst memurlar aç kalırken, FUTBOL,SANATÇI,ARTİZ,KATIKLI VE KATIKSIZ..O....PU YETİŞTİREN ve onları toplumun ÖNDERLERİ yapmaya çalışan yazılı BASIN nerenin BASINI DIR?

12- Sağlık konusunda ,herkese parasız sağlık hizmeti vermesi gerekirken, BAŞI AĞRIYAN ADAMA BİLE GATA-KULLE HESAPLARI İLE SEZERYAN ETTİM DOĞURTTUM diye devlete fatura eden HASTANE HANGİ DEVLETTE BULUNUR ?

13-  .......MİLLETİ GARİPTİR

HER LAFA TAHAMMÜLÜ OLMAZ..

.......       DERSİN KALDIRMAZ

AMA

..............SİN  ALDIRMAZ...

DİYEN ŞAİR KİMDİR ?..

NEYİ AMAÇLAMIŞTIR ?

SON YAZILARI

ÇOK KESİN ELEŞTİRİ Görmeden izlemek... Olimpiyatlar ve aramızda ki ''Tokyolu'lar'' Müslüman'ın Bayramı...! Şerefsizler Neden Korkar..! Şeytanın Ruh İkizleri CİNNET HALİ Şeytanlar Ve ŞEREFSİZLER YAŞAMAK PARAYLA.. Gezi PARKI olaylarının DNA sı

YORUMLAR

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM