23 Ocak 2019 Çarşamba

SIKINTI-FERAHLIK VE RAMAZAN...

  Mehmet Selam

          haberdinamik@gmail.com
         SIKINTI-FERAHLIK VE RAMAZAN...

 SIKINTI- FERAHLIK VE RAMAZAN..

 Bereket konusunda en verimli ay olarak bilinen ramazan ayında çok değişik ve alışılmadık şeyler oluyor..

1000 yıldır uykuda olan budistler ,bir gecede uyanıp Arakan bölgesinde kendi halinde yaşayan müslümanları öldürmeye başladılar..Hem de ramazan ayında..Öldürürken çocuk,kadın,ihtiyar demeden..

kimilerini topluca yaktılar..

kimilerini kestiler..

kimilerini silahla, kimilerini de boğarak öldürdüler...Halen de devam ediyorlar..

Arap ve müslüman dünyası ise, hangi mercedese bineyim, nerede tatil yapayım, ingilizlere daha nasıl uşaklık edeyim de daha fazla para kazanayım..? diye düşünerek eğlenmeye devam ediyorlar..Onlar için de bu bir imtihandır, diğerleri için de..

Ramazan ayında olması manidardır..

Diğer taraftan, Esad ve taraftarlarının gözlerini kan bürümüş..

Öldürdükçe öldürüyorlar.. Herkesle işbirliği yapmaya çalışıyorlar., ruslar, çinliler, iranlılar, el altından israilliler ,hatta gülünç gelecek ama, bazı cinci hocaları bile çağırıp maaşa bağlamışlar ve onlardan bile yardım dileniyorlar..

Oysa artık  çareleri yoktur.. Allah, onların sürdükleri sefanın, şükürsüzlüğün, bencilliğin ve zalimliğin hesabını başka bir zalimi musallat ederek almaya başlamıştır.. Olayların uzaması ESAD ın gücünden değildir.. Onlara musallat olan zalimlerin, dış ülkelerde olan paralarına el koymak için zamana ihtiyaçları vardır..Tıpkı saddam gibi, tıpkı kaddafi gibi..Zalimler ölürken dış hesaplarına kimlerin el koyduğu görüldüğünde durum daha ne anlaşılır..

Dünyanın her tarafında benzer durum yaşanmakta ve daha önceleri nasıl sonuçlanmışsa ,aynen sonuçlanacaktır..

Bütün mesele, Müslüman olarak geçinen zevatın, bolluk zamanında keyif çatması ve kibirlenmesi, adaleti göz ardı etmesi, darlık zamanında da ,adaleti inkar ederek kibir derecesini yükselterek ,kendisini mahfolacağı yola sokmasıdır..

Yokluk, imkansızlık,darlık, sıkıntı, eğer bir müslüman insana rahmetin en bol olduğu zamanda veriliyor ise, Bereket ayında sıkıntı var ise, diğer aylarda nasıl olacağını AKIL hesap etmelidir...Bereket ayında, verilen sıkntı aslında ALLAH IN RAHMETİ gereğidir, ki  İNSAN ALLAH A YAKLAŞSIN..Kendisini hesaba çeksin..

Her zaman insanın yaptıkları için değil, bazende yapmadıkları Allah ın gazabını çeker..

Her yolun bir sonu, her karanlığın bir aydınlık zamanı mutlaka vardır..

Dünya döndüğü müddetçe de mutlaka devam edecektir..

 

 

SON YAZILARI

Cemaat ve Tarikat şimdiki zaman ASALET NERDE OLUR FİKİR NAMUSU VE GAZETECİLİK Yaşamak veya Ölmek Türkiye ye Format Atmak Sahtekar Münafıklar.. Kuruyunca Sularsın, Uzayınca Budarsın.. Sermayesi Hırsızlık olanın İflasın Eşiğindekiler... FİRAVUN HASTALIĞI

YORUMLAR

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM