23 Ocak 2019 Çarşamba

FİRAVUN HASTALIĞI..!

  Mehmet Selam

          haberdinamik@gmail.com
         FİRAVUN HASTALIĞI..!

 FİRAVUN HASTALIĞI ...!

Adına firavun hastalığı derler ki ; TIP literatürü daha uygun başka isim bulamamıştır..

Psikolojik tarifi şöyle yapılabilir..1- İnsan beyninde ve kalbinde, kibirlenmeyi,böbürlenmeyi, her şeyi kendinden bilmeyi kabul eder ve inanır. Önce kendisi inanır,sonra etrafındakilerin inandığını sanır. -ki etrafındakiler gerçeği bilmelerine rağmen ses etmezler ama inanmamışlardır--Kişi ,hasta olduğunu kabul etmez ve peşpeşe yalanlar sıralar. İşin tuhaf tarafı ise  -söylediği yalanlara- kendisi de inanır.Etrafında bulunan herkesten kendi yalanlarını doğru kabul etmesini ve ona göre hareket etmesini ister Ama bu yalanlar bazen 1 günde ortaya çıkar bazen de 5 yılda..

2- Bu hastalığa yakalanan insanların etrafında  BİR TANE dahi gerçek dost yoktur.. Çünkü hepsini , işi bittiği zaman, kullandığı ve çevresini dahi istismar ettiği son ana kadar, kendi çıkarına kullandıktan sonra BİR KALEMDE SİLİP ATAR..(silip attıkları daha sonra atom bombası olarak elbette geri döner ama-hasta bunu fark etmez.

3-Bu hastalık sahibi kişiler, HİÇ KİMSE İLE HELALLEŞMEZLER.  Masaya oturup, adil ve haktan yana davranış ortaya koymazlar. Masadan kaçarlar. Telefonlara çıkmazlar..Konuşmazlar ve bir araya gelmezler.. Çünkü HAKSIZ olduklarını bilirler ve bile bile kendilerini adaletten ve HAKTAN Mahrum ederler..

4-Herkesi AHMAK sanırlar...EFENDİLİĞİ VE ASALETİ  gereği suskunluğu  AHMAKLIK yerine koyarlar. Gizli ve ekzantrik işler yaptıklarını sanırlar..ALİ CENGİZ oyunu ile herkesi kandırdıklarını zannederler.. Oysa, bilmezler ki , Başından beri hiç bir soru sormayan insanlar HERŞEYİN FARKINDA VE BİLGİSİNDEDİRLER.  Attıkları yalanın işlediğini düşünürler, yani burada üretiyoruz dedikleri bir şeyin ithal edildiğini ve ithal edilen yerin herkesin bildiğini bile düşünemeyecek kadar ihtiras sahibidirler.

5- İNSANLIK adına bir nasip almamışlardır.  Kim ne iyilik yaparsa yapsın, ölümlerden kurtarsın veya zor durumdan kurtarsın..BİR TEŞEKKÜR ETMEZLER.. Dün Allah huzurunda ve şahitler önünde verdikleri SÖZLERİ İNKAR ETMEK İÇİN BAHANE ARARLAR..SÖZLERİNİ İNKAR ETMEK VE BAŞKALARININ HAKKINI GASP ETMEK İSTEDİKLERİ İÇİN Kİ,başlarına onlarca felaket gelsin-DÜŞÜNMEDEN HAREKET EDERLER.

ALLAH BU TÜR İNSANLARI BİRİNCİSİNDE PARA VEYA MAL İLE KURTARABİLİR AMA İKİNCİSİNDE ÇOK ACI OLARAK CANLARI İLE ÖDERLER DE, PİŞMAN OLDUKLARINDA PİŞMALIK FAYDA VERMEZ.

6- TÜM BUNLARI YAPAN FİRAVUN HASTASI İFLAH OLABİLİR Mİ?

KADDAFİ OLDU MU? SADDAM OLDU MU?

GEÇ OLMADAN DÜRÜST VE ADALETLİ VE HAKTAN YANA ALLAHA SIĞINIP  DOĞRU YOLDAN BAŞKA ÇARE YOKTUR..

ALLAH ISLAH ETSİN

SON YAZILARI

Cemaat ve Tarikat şimdiki zaman ASALET NERDE OLUR FİKİR NAMUSU VE GAZETECİLİK Yaşamak veya Ölmek Türkiye ye Format Atmak Sahtekar Münafıklar.. Kuruyunca Sularsın, Uzayınca Budarsın.. Sermayesi Hırsızlık olanın İflasın Eşiğindekiler... FİRAVUN HASTALIĞI

YORUMLAR

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM