18 şubat 2019 Pazartesi
KAMERAMAN VE YÖNETMEN SAVAŞI
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KAMERAMAN VE YÖNETMEN SAVAŞI TIRMANIYOR..
2012-03-24 - 13:09

 KAMERAMAN VE YÖNETMEN SAVAŞI  TIRMANIYOR..

Üçüncü dünya savaşının çıkması konusunda, İRAN- İSRAİL gerginliği ve hürmüz boğazı senaryoları dolaşırken, Tüm dünya nefeslerini tutarak nefeslerini yeni bir gelişmeye odakladı..

Yeni gelişme,görüntü yönetmeni olarak görev yapan diğer adıyla kameramanlar ile yönetmenler arasında cereyan eden olaylardı..Sert tartışmalara sahne olan ve yıllarca SOĞUK  SAVAŞ yöntemi ile devam eden gerginlik, CALİFORNİYA eyaletinde kameraman HANS ile yönetmen GEORGE arasında yaşanan yumuruklaşma ile alevlendi..

Alevlenen gerginlik, savaş kameramanlarının tanıdığı üst düzey askeri yetkililerin de devreye girmesiyle ,silahların konuşalacağı belirtildi..

işte tam bu sırada 3. dünya savaşının kameramanlar ve yönetmenler arasında ki alevlenmeyle çıkacağı konuşuluyor..

Peki Bu savaşın nedeni ne ?

Bu kritik soruya cevap vermek için şu analize bakmak yeterli  '' Kameramanlar görüntü açılarını,bakış açısı,bakış boşluğu,panları, tiltleri. yaparken işin özüne ve anlamına bakarak canlılık katıyorlar ve anlam veriyorlar..Dolayısı ile her kamera hareketinin bir anlamı olduğunu biliyorlar..Oysa yönetmenler kameramanların bu zahmetlerle yaptıkları çalışmayı bir kenara atabiliyor ve bazı görüntüleri kullanmayabiliyorlar, bu durumu ancak ilgili görüntü veya program yayınlanınca  ortaya çıkıyor, bu durumda açıkça savaş sebebi dir''  ..evet analiz bu..

Yönetmenler ise şöyle düşünüyor..''her görüntüyü kullanmak zorunda değilim..sürem kadar kullanırım..metinlere göre hareket ederim..kameramanları da dinlemem..işini yapıyor parasını alıyor..ne yani ? '' demekteler..

Bu durum beraberinde başka sorunları getiriyor.. Bu sefer kameranlar '' o zaman yönetmenliği de biz yaparız.. görün bakın program yapmak nasıl oluyor muş?..'' demekteler..

işte savaşın ana sebebi budur.. yönetmenler ise '' kameramanlar bizim ekmeğimize göz koymuş demekteler ''..

Dolayısı ile soğuk savaş sıcak savaşa dönmek üzere.. bakalım ne olacak ?

Durumun akıbetini  haberdinamik@gmail.com adresine gelecek maillerden öğreneceğiz. 

Yorumlarınızı bekleriz..

 

 

YORUMLAR

Produksiyon Haberleri Kategorisine Ait Diğer Haberler

Bor Vigor Yorumları BENZİNİ İÇMEYİN..! Kurtlar Vadisi ATV ile yolları ayırdı! Hangi kanalda yayınlanacak? Twiter Suç olurmu ATV'DE ŞOK GELİŞME! HANGİ PROGRAM REYTİNG KURBANI OLDU? ATV'DE REYTİNG ŞOKU! HANGİ DİZİ YAYINDAN KALDIRILDI? TGRT HABER SPİKERİ CİNE5 İLE ANLAŞTI! HANGİ PROGRAMI SUNACAK? KANALTÜRK'TE HANGİ DİZİNİN YAYININA SON VERİLDİ? EKRAN SERÜVENİ KISA SÜRDÜ! ATV'NİN HANGİ DİZİSİ YAYINDAN KALDIRILDI? KANAL D'DE TAŞLAR YERİNDEN OYNADI; HANGİ DİZİLERİN GÜNÜ DEĞİŞTİ?

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM