18 şubat 2019 Pazartesi
DEMİRÖREN MEDYA GRUBU HAREKETE GEÇTİ?
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DEMİRÖREN MEDYA GRUBU HANGİ TELEVİZYON KANALINI SATIN ALMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ?
2012-06-20 - 16:09

Demirören Medya Grubu kanalın karasal yayın frekanslarını satın almak için masaya oturdu.

Demirören yeni televizyon için Time Warner ile pazarlık masasında

Milliyet ve Vatan gazetesini alarak medyaya hızlı bir giriş yapan Demirören Holding, 31 Mayıs’ta sektördeki yatırımlarını büyütme ve çeşitlendirme stratejisi doğrultusunda bir televizyon kanalı ile radyo istasyonları kurma kararı aldığını kamuoyuna açıkladı.
 
Görsel ve işitsel medya sektöründeki yeni yatırımların kuruluş ve koordinasyonu görevini ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eski basın danışmanı Akif Beki’nin yürüteceği duyuruldu.
 
TNT için görüşüyor
 
Medya ve eğlence alanında faaliyet gösteren Time Warner’ın televizyon kuruluşu Turner Broadcasting System, 14 Haziran 2012′de yaptığı açıklamada TNT Türkiye kanalına ilişkin iş faaliyetlerini durdurduğunu duyurdu.
 
Ekonomiservisi.com’un edindiği bilgiye göre, Turner’ın TNT Türkiye’nin yayın faaliyetini sonlandırma kararı almasının ardından Demirören Holding, kanalın karasal yayın frekanslarını satın almak için kolları sıvadı. Yeni kuralacak televizyonun kablo, uydu ve dijital platformların yanı sıra karasal yayında da olmasını isteyen Demirörenler, Time Warner ile pazarlık masasına oturdu.
 
Demirören Holding’in Eylül ayına kadar yayın hayatını sonlandırması beklenen TNT’nin teknik alt yapısı ve kadrosu için de Time Warner ile görüştüğü öğrenildi. Eğer iki grup anlaşırsa, Demirören’in TNT’ye yeni bir isim vererek yola devam edeceği belirtiliyor. TNT Türkiye, ulusal yayının yanı sıra D-Smart, Digiturk, kablo ve uydudan yayın yapıyor.

Ekonomiservisi.com


YORUMLAR

Produksiyon Haberleri Kategorisine Ait Diğer Haberler

Bor Vigor Yorumları BENZİNİ İÇMEYİN..! Kurtlar Vadisi ATV ile yolları ayırdı! Hangi kanalda yayınlanacak? Twiter Suç olurmu ATV'DE ŞOK GELİŞME! HANGİ PROGRAM REYTİNG KURBANI OLDU? ATV'DE REYTİNG ŞOKU! HANGİ DİZİ YAYINDAN KALDIRILDI? TGRT HABER SPİKERİ CİNE5 İLE ANLAŞTI! HANGİ PROGRAMI SUNACAK? KANALTÜRK'TE HANGİ DİZİNİN YAYININA SON VERİLDİ? EKRAN SERÜVENİ KISA SÜRDÜ! ATV'NİN HANGİ DİZİSİ YAYINDAN KALDIRILDI? KANAL D'DE TAŞLAR YERİNDEN OYNADI; HANGİ DİZİLERİN GÜNÜ DEĞİŞTİ?

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM