18 şubat 2019 Pazartesi
TRT'DEN TASFİYE!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TRT, RADYO 3'ÜN EMEKTAR PROGRAMLARINI TASFİYE EDİYOR!
2011-12-09 - 16:12

TRT Radyo 3'ün vericileri başka radyolara tahsis edilmeye devam ederken şimdi de emektar programcıları bir bir tasfiye ediliyor.

30 yıldan uzun süredir, klasik müzik ve caz müziği ağırlıklı yayın yapan radyo kanalı TRT Radyo 3’le ilgili yeni gelişmeler var diyen  Radikal’den Elif Ekinci önce süreci hatırlattı, ardından da Radyo 3’deki yeni gelişmeleri aktardı:

"Radyonun vericilerinin azaltılması ve bazı illerde tamamen dinlenemez hale gelmesiyle ilgili şubat ayında da bir dizi haber yapmıştık. Bu haberler üzerine TRT Genel Müdürlüğü bir açıklama yapmış ve "Radyo 3’ün kapatılması, yayınlarının kısıtlanması bir yana, bu kanalımızı güçlendirmek, daha geniş kitlelere yaymak için çalışmalar yapmaktayız" demişti.


SON DURUM NE?

2008’de 104 vericiyle Türkiye nüfusunun yüzde 90’ına ulaşan TRT Radyo 3’ün bugün yalnızca 23 vericisi var. Son olarak Muğla ve Trabzon’da vericiler başka radyo kanallarına kaydırıldı. Radyo 3 yalnızca Ankara ve Adana’nın her yerinden dinlenebiliyor. İstanbul, İzmir, Bursa. Çanakkale, Bilecik, Eskişehir, Manisa, İzmir, Uşak, Aydın, Denizli, Burdur, Antalya, Konya, İçel, Osmaniye, Karabük, Samsun, Nevşehir, Yalova ve Zonguldak ise kısmen dinlenebildiği iller.

2012 PROGRAMI AÇIKLANDI

Biz Radyo 3’ün verici sayısıyla haşır neşirken, TRT İstanbul Radyosu’nda başka gelişmeler de oluyor. 2012 programını açıklayan TRT İstanbul Radyosu dış yapımları, tasarruf gerekçesiyle yüzde 50 azaltma kararı aldı. Bu gerekçeyle Radyo 3 programcılarından neredeyse 30 yıldır program yapan Hülya Tunçağ, Ali Sönmez, Murat Beşer, Levent Öget ve Serhan Bali gibi bazı isimler "uzaklaştırılıyor". Bu isimlerin programları iç yapımlara devrediliyor ve çoğu da "tekrar program"larla ikame edilecek. Serhan Bali’ye göre Radyo 3, dinleyiciler sahip çıkmazsa, sistemli bir şekilde kapatılmaya doğru gidiyor.

RADYO 3 İÇİN İMZA KAMPANYASI

TRT Radyo 3 dinleyicileri, "TRT Radyo 3’ü Geri İstiyoruz" sloganı ile bir imza kampanyası başlattı. İmzalar şimdiden 5500’e yaklaşmış durumda. İmza vermek için:
http://bit.ly/sfqVaL

DİNLEYENLERDEN RADYOLU EYLEM

Radyo 3 dinleyenleri 24 Aralık’ta radyolarını alıp, Harbiye’deki İstanbul Radyosu önünde Radyo 3 dinleyecekler. 11.00-11.30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlik için facebook’ta bir de sayfa açıldı. Sayfanın adı; Radyonu Al Radyoevine Gel - TRT Yöneticilerine Radyoyu Sevdirme Etkinliği!

 YORUMLAR

Radyolarda Neler Oluyor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Nano Borvit Jel Yogun Istek Uzerine Baku de Borvit Jel Baku de Nano Borvit Jel Azerbaycan da SÜPER LİG'İN RADYO YAYINI ORTADA KALDI! OLAĞAN ŞÜPHELİLER RADYODA BULUŞTU! RS FM'İN HABER SİTESİ YAYINA BAŞLADI TRT ANKARA RADYOSU'NDA NELER OLUYOR? Best FM de yeni yayın dönemi başlıyor Ortalık Hırsız Kaynıyor..! Rüşvetçi Gazeteci Tutuklandı

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM