15 Ekim 2018 Pazartesi
RÜŞVETÇİ GAZETECİ TUTUKLANDI
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rüşvetçi Gazeteci Tutuklandı..
2012-04-06 - 13:29

 Rüşvetçi Gazeteci Tutuklandı..!!

Rüşvet aldığı ispat edilen gazeteciler tutuklandı haberini aşağıda göreceksiniz..

Ancak bu haberi okumadan önce bilinmesi gereken şey ,Rüşvet almak gerçek anlamda suç olmanın yanında adilik ve namusuzluktur derler.İngiltere de olan bu hadisenin yanında başka yerlerde de rüşvet çarkı döndüğü herkesin bildiği bir sır değil..

Örnek, Afrika da bir ülkede, bir şirket sahibi villa yaptırmış ama ruhsatı yok..Ne olacak ? Ruhsat alması lazım,ama yasalara uymuyor..Orda buluna ünlü gazeteci (adını vermiyoruz Afirka karışmasın) ,hemen belediye çukuru yüzünden 3 yıl önce ölmüş bir çocuğun resim ve haberini getiriyor..Seçimlere yakın zamanda.. Başkanla roportaj yapıyor gibi görünüyor.. Ama  diğer haberi gösteriyor, ve ekliyor 'sayın başkan bu haberi ben yapmam ama bir başkası yapabilir, eğer şu ruhsatı verirseniz falan filan da..'' demeye getiriyor..Tabi bu durumda başka ne yapsın, eli mahkum.. veriyor ruhsatı..! Eeee.. Bir de millet konuşuyor, Afrika da neden adalet yok diye.. Bu gibi şerefsiz gazeteciler olursa adalaet nasıl olur ey afrikalı ?...değilmi?

Diğer bir rüşvetçi gazeteci yine uzakdoğuda peydahlanıyor..

Adam tavuk üretiyor ve rakip tanımıyor..Derken bir hastalık başlıyor tavuklarda.. Kimse tavuk eti yemiyor..Bu uzakdoğulu tanınan gazeteci hemen tavuk reklamına çıkıyor ve tavuk satışları patlıyor..aldığı para miktarını Allah bilir..Gel keyfim gel sonra..

Yine bir başka gazeteci daha uyanık çıkıyor..Nerde.. Irak ta..

Taaa saddam dan önce..

Adam bir iş adamıyla anlaşıyor ve devlet ihalelerini alırsa bu gazeteciye yüzde taahhüt ediyor..İyi de , Bu adamın ihaleleri alması için devlet başkanı ibi birşey olması lazım.. Gazeteci saddam a gidiyor..ona darbe yaptırıyor ve ihaleleri o iş adamına veriyor.. ilginç değil mi? Sallıyoruz diye sanmayın, yoksa gazeteci maaşıyla kim lüks arabalara biner villalarda yaşar değil mi?

Başka da yüzlerce olay var ,afrikadan bilmem nereye kadar..

Şimdilik ingiltere deki haberler yetinelim,  Ama  gazetecilik adı altında menfaat koşturanlara karşı herkes dikkatli olsun..

değil mi?

 

iŞTE ZAMAN GAZETESİ HABERİ..

Geçen yaz, medya devi Rupert Murdoch'a ait bir gazetenin karıştığı telekulak skandalıyla çalkalanan İngiltere'de önceki gün, yine aynı yayın grubuna ait The Sun gazetesinin dört çalışanı polise rüşvet verdikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. İngiltere'nin ünlü tabloid gazetesi The Sun'da gazetecilik ve yöneticilik yapan bu kişilerin köşe yazarı Fergus Shanahan (56), Sun haber dairesi müdürü Chris Pharo (42), Sun'ın önceki yöneticilerinden Graham Dudman (48) ve ünlü emniyet muhabiri Mike Sullivan (48) olduğu bildirildi. Konuyla ilgili bir polis memurunun da gözaltına alındığı kaydedildi. Polisin, rüşvetle ilgili farklı kanıtların olup olmadığını araştırmak için The Sun'ın bağlı bulunduğu News International'ın Londra'nın doğusundaki Wapping'de yer alan merkez binasında ve tutuklanan gazetecilerin evlerinde de arama yaptığı ifade edildi.

İngiliz polisi, son tutuklamalara mesnet teşkil eden bilgilerin Murdoch'a ait News International'ın yöneticileri tarafından sağlandığını ifade ederken, kurumdan yapılan açıklamada "News International, geçen yaz ortaya çıkan ve kabul edilemez olan bilgi toplama yöntemlerinin bir daha tekrarlanmayacağını taahhüt etmiştir." ifadeleri dikkat çekti. Telekulak soruşturmasına paralel bir şekilde yürütülen rüşvet soruşturmasında tutuklananların sayısı The Sun çalışanlarıyla beraber 13'e ulaşırken, bunların arasında News International'ın eski başkanı Rebekah Brooks da bulunuyor.

Gruba ait News of the World gazetesinin bir grup çalışanının polis içindeki bağlantıları sayesinde ünlülerin, sporcuların ve hatta kaçırılan bir kızın ailesinin telefonlarını dinledikleri telekulak skandalındaki sorumluluğu nedeniyle ön plana çıkan Brooks, görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Yine aynı skandal nedeniyle Londra Polis Teşkilatı'nın iki tepe yöneticisi de istifa etmişti. Rupert Murdoch da gelen tepkiler üzerine 168 yıllık News of the World gazetesini kapatmak zorunda kalmıştı. Telekulak skandalı ayrıca medya etiği ve basın, polis ve politikacıların ilişkilerine dair bir tartışmayı da tetiklemişti.

Kaynak. zaman.http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1237223&title=ingilterede-4-gazeteci-r%FC%FEvetten-tutukland%FD

 


YORUMLAR

Radyolarda Neler Oluyor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Nano Borvit Jel Yogun Istek Uzerine Baku de Borvit Jel Baku de Nano Borvit Jel Azerbaycan da SÜPER LİG'İN RADYO YAYINI ORTADA KALDI! OLAĞAN ŞÜPHELİLER RADYODA BULUŞTU! RS FM'İN HABER SİTESİ YAYINA BAŞLADI TRT ANKARA RADYOSU'NDA NELER OLUYOR? Best FM de yeni yayın dönemi başlıyor Ortalık Hırsız Kaynıyor..! Rüşvetçi Gazeteci Tutuklandı

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM