18 şubat 2019 Pazartesi
DOĞAN GRUP RADYOLARI ETKİLENİYORMU
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DOĞAN GRUP RADYOLARI ETKİLENİYORMU
2011-04-02 - 16:49

DOĞAN GAZETECİLİK KÜÇÜLECEK
01.04.2011 17:00:00

Doğan Gazetecilik İcra Kurulu Başkanı Servet Topaloğlu, Doğan Gazetecilik'in varlıklarının bir kısmını satarak sağlıklı küçülme hedeflediğini söyledi.

 

 

Topaloğlu, Bilkent Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi MBA Kulüpleri tarafından düzenlenen MBA Forum'da yaptığı konuşmada, iş hayatında başarının, duruş, kimlik, çalışkanlık ve şans faktörlerinden oluştuğunu anlattı.

Şirket devirleriyle ilgili Topaloğlu, bu tür devirlerde grup portföyünde sinerji yaratılamaması, kronik karsızlık, uzun vadede şirket değerini artıramama perspektifi, yeni yatırımlar için elden çıkarılma zorunluluğu, pazarın küçülmesi, haksız rekabet, yönetim kadrosu ve onlara bağlı çalışan ekibin ana hissedarın motivasyonunu kaçırması gibi durumların etkili olduğunu söyledi.

Doğan Gazetecilik'in planladığı devirlere de değinen Topaloğlu, grubun küçülme kararı aldığını ve varlıkların bir kısmının satılarak sağlıklı küçülme hedeflendiğini bildirdi.

Şirket devirlerinde temel prensipleri uygularken her şeyi değiştirmenin gerekli olmadığının altını çizen Topaloğlu, bununla birlikte değişikliklerle şirketin değerini, diğer alternatiflere göre daha fazla katlayarak devretmenin mümkün olduğunu anlattı.

Devir için şirketin konseptinin hazırlanması gerekliliğinine işaret eden Topaloğlu, konseptin, segmentasyon, farklılaşma ve operasyonel verimliliğin kesiştiği noktada bulunduğunu vurguladı.

Servet Topaloğlu, ''Hazırlanan iş konsepti, kilit yöneticilere, yönetim kurulu veya ana hissedara, tüm çalışanlara ve diğer sosyal paydaşlara iyi bir şekilde anlatılmalı ve onay alınmalı. İyi bir şekilde icra edilmeli. Belirli periyotlarla ve standart şablonda hesap verilmeli, eğer gerekiyorsa yapılan güncellemeler açıklanmalı. Başarılar çalışanlar arasında orantılı biçimde paylaşılmalı'' dedi. AA


YORUMLAR

Radyolarda Neler Oluyor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Nano Borvit Jel Yogun Istek Uzerine Baku de Borvit Jel Baku de Nano Borvit Jel Azerbaycan da SÜPER LİG'İN RADYO YAYINI ORTADA KALDI! OLAĞAN ŞÜPHELİLER RADYODA BULUŞTU! RS FM'İN HABER SİTESİ YAYINA BAŞLADI TRT ANKARA RADYOSU'NDA NELER OLUYOR? Best FM de yeni yayın dönemi başlıyor Ortalık Hırsız Kaynıyor..! Rüşvetçi Gazeteci Tutuklandı

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM