19 Mayıs 2019 Pazar
SHOW İLE ATV FARKI
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SHOW TV İLE ATV ARASINDAKİ FARK NE? DİZİLER Mİ KAZANACAK YARIŞMALAR MI?
2011-10-12 - 17:52

 

Milliyet yazarı Sina Koloğlu Show TV ile Atv'nin yeni dizilerindeki son durumu mercek altına aldı.

SHOW iLE ATV FARKI

Show TV ve Atv’de iki yeni dizi seyirciyle tanıştı. Yeri gelmişken, iki kanalın durumunu özetlemekte yarar var. “Dizi Atv’de izlenir” diyerek yola çıkan Atv, şu anda en çok dizi yayınlayan yerli kanal: 16 dizisi var. Show TV’nin yayınladığı dizi sayısı 8.  Atv üç dizisini yayınını bitiriyor (Seni Bana Yazmışlar, Kurşun Bilal ve Reis). Bu devam edecek. Peki sırada kim var? İsim vermiyorum; ama tam 5 dizi daha sezonu görmez. Zaten yerine yenileri geliyor. Böyle bir sistem uyguluyorlar.
Okan Bayülgen çok doğru bir söz etti Kanaltürk’te katıldığı bir programda “Yapımcılar TV kanallarını satın alacak” diye. Sanırım buna örnek TV olabilir! Acun Ilıcalı programları kanalı resmen işgal etmiş durumda. Yani prime-time Acun Ilıcalı’yla rahatlıyor. Dizilere para daha az gidiyor. Yarışmalardan söz açılmışken bir not vereyim; Atv’nin tüm dizi çıkartmasına karşın en istikrarlı programı da yarışması ‘Kim Milyoner Olmak İster’. Gelelim iki kanalın yeni dizilerine:

BABA AYNI, EŞLE ÇOCUKLAR FARKLI
Halil Ergün ‘Yaprak Dökümü’yle aslında defteri kapatmıştı. Ama Show TV’deki ‘Gün Akşam Oldu’yla defter yeniden açıldı. Ali Rıza Bey aynı, hanımı ve çocukları değişmiş. Bir senarist tanıdığım şöyle bir anektod anlattı: Eski Türk filmlerinde garson rollerini hep aynı adam oynarmış. Kendisine başka rol oynatmaya kalkışınca; “Olmaz ben garson oynarım” diye diretirmiş! Bilmem Halil Ergün diretti mi diretmedi mi? Filiz Akın’ın dublajında sorun olduğu belirtiliyor. Yani ses yüze oturmamış. Mustafa Üstündağ’ın oğul olma durumu da ‘karakter seçiminde yanlış oyuncu’ dedirtiyor. Başlar çok durgundu. Sonra açıldı. Kanal arkasında durursa gittiği yere kadar gider.

NAZİLERE KAÇAK KROM MADENİ SATTIK MI?
ATV’deki ‘Bir Günah Oldu’, II. Dünya Savaşı yıllarına bir gönderme. Dönem dizisi olsun çabası var. Dönem dizileri için mekanlarımızın sayısı az, kostüm araç gereç vs. çok zor bulunuyor. Konu akışı itibarıyla “Beni sarmadı” diyemem. Özge Borak, Claire Louise Frost ilk bölümde dikkatimi çeken oyuncular oldu. Ama izlenme oranı yerlerde sürünüyor. İlk bölümü bu kadar dikkatlerden uzak bir dizi olmadı diyebilirim. İkinci bölüm dizi daha yukarılara çıkacak. Ama bu yeterli olur mu? Nazilere krom madeni satmak hikayesi senaryonun köşe başlarında (umarım uzaklaşmaz). Belki bir kanalın aklına gelir de hani bu konuyu uzmanlarıyla ekrana taşır. Keyifli olur diye düşündüm.


Sina Koloğlu/Milliyet Cadde


  


YORUMLAR

Tutulan Diziler Kategorisine Ait Diğer Haberler

KİRAZ MEVSİMİ ÇOK BEĞENİLDİ GÜLEN TARZI BEDDUA ETTİ BOĞDURULAN ŞEHZADE MUSTAFA KİMDİR Bor Tüyleri yok ediyor KARAGÜL ZİRVEDE Hırsız lık Neden Tavan yaptı.. Muhteşem PROVAKASYON MU? Askeri DARBE SESLERİ İZLEYİCİ KİMİ SEVİYOR KİMDEN NEFRET EDİYOR? SICAKLAR ŞAŞIRTTI...

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM