19 Mayıs 2019 Pazar
RTÜK'TEN 'BEHZAT Ç.'YE İÇKİ VE KÜFÜR CEZASI!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koruyucu işaret konularak, dizinin daha geç saatte yayınlanması gerektiği bildirildi
2011-06-06 - 12:12

RTÜK, 'Behzat Ç.' adlı dizide 'Kötü Türkçe ve argo kullanıldığı' gerekçesiyle, Star TV’ye uyarı cezası verdi. RTÜK üyesi Vahap Darendeli ise, dizideki polis karakterlerinin meyhanelere gidip içki içtiklerini ve alkollü olarak araç kullandıklarını savunarak, 'Alkolü özendirmekten' de ceza verilmesini istedi.

Gazeteport'un haberine göre, RTÜK’ün son toplantısında Behzat Ç. adlı diziye 'Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel ve ahlakî gelişimini olumsuz yönde etkilediği' gerekçesiyle uyarı cezası verdi. Koruyucu işaret konularak, daha geç saatte yayınlanması gerektiğini de bildirdi.

RTÜK üyesi Vahap Darendeli ise diziye 'Alkolü özendirdiği' gerekçesiyle ceza verilmesini isteyerek, "Dizide masanın üzerinde bira şişeleri görülmekte, bira içip araba kullanılmakta, polis ekibinin meyhanede içki içen görüntülerine de sıklıkla yer verilmektedir. Diziye alkol gibi bağımlılık yapan madde kullanımı özendirdiği için müeyyide uygulanmalıdır" dedi.


YORUMLAR

Tutulan Diziler Kategorisine Ait Diğer Haberler

KİRAZ MEVSİMİ ÇOK BEĞENİLDİ GÜLEN TARZI BEDDUA ETTİ BOĞDURULAN ŞEHZADE MUSTAFA KİMDİR Bor Tüyleri yok ediyor KARAGÜL ZİRVEDE Hırsız lık Neden Tavan yaptı.. Muhteşem PROVAKASYON MU? Askeri DARBE SESLERİ İZLEYİCİ KİMİ SEVİYOR KİMDEN NEFRET EDİYOR? SICAKLAR ŞAŞIRTTI...

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM