23 Ocak 2019 Çarşamba

GEZİ PARKI OLAYLARININ PERDE ARKASI

  Yeni Derin Devlet/Eşref Sultan Fatih

          haberdinamik@gmail.com
         GEZİ PARKI OLAYLARININ PERDE ARKASI

 Taksim Gezi Parkı Olayları nın Perde Arkası ve Gerçekler..

 Gezi Parkı olayı, bilimsel anlamda sosyolojik açıdan kayda değer bir araştırma ve raporlama olayıdır.

Bu nedenle Psikolog ve Sosyologların bu alanda çalışma yapması ve sonuçlarını milletimiz ve siyasetçilerimiz ile paylaşması gerekmektedir.

Olay özetle görünen yüzü ile Taksim de gezi parkı ağaçları kesilecek ve yerine AVM yapılacak söylentileri twiter ve sosyal medyada paylaşıldı. Tepkiler ölçüldükten sonra GEZİ parkında buluşmak amacı ile bir araya gelindi. Ancak olaylar çığırından çıktı ve dünya gündemine oturdu..Polisin şiddet kullanması,biber gazı ve tazyikli su konusu birilerinin eline malzeme verdi..

Peki gerçek bu mudur?

Bu olayı analiz etmek için, Dış dünya olaylarını, Türkiye nin içinden geçtiği stratejik departmanları,Para, Petrol, Terör ve İktidar ve Dünya ekseni HADİSELERİNİ iyi bilmek gerekir.

Şöyle açıklayalım.

1-Aşırı sol veya derin sol denilen yapı çeşitli isimler ve örgütlenmeler içerisinde CHP tabanı ile paralel ve işbirliği yapmak sureti ile hükümeti düşürmek veya iktidardan uzaklaştırmak için her türlü tertip ve çalışmanın içerisinde olmuştur ve olacaktır.

2-CHP yönetimi genelde elit ve sosyete kitlesinden oluştuğu göz önüne alınırsa, en küçük meseleleri bile HAYAT TARZINA MÜDAHALE anlamında abartarak kendi tabanını ve bazı muhafazakar insanları korkutmaktadır.

3- AK Parti iktidarı ise , her ne kadar yasal düzenlemeleri özet açıklamalar ile yapsa da ZAMANLAMAYI tutturamamaktadır. Mesela Alkol Yasağı ile ilgili çalışma 2014 seçimlerinden sonra yapılabilirdi. AK Parti yaptığı  (haklı olsa da ) sigara yasağı gibi konularda da insanların özgürlüğüne YASAKLI müdahaleyi yine zamanlama hatası yaparak gündeme getirmiştir. 

Bu ve benzeri konular, CHP tabanı başta olmak üzere muhafazakar kesimi de ANLAYIŞ bakımından tedirgin etmiştir.

4- Milli Gazete Yazarı Mehmet Şevket Eygi nin de zaman zaman değindiği ZENGİN VE YENİ BİR ÜST SINIF oluşmuş, muhafazakar ve ekmek derdinde olan mazlum ve mağdur müslümanlar yine ezilmişlerdir. Eleştiri veya yönlendirme ,bilgilendirme DÜŞMANLIK olarak algılanmış ve yaptırımlar uygulandığı kulaktan kulağa dolaşmıştır.

5- Milletin EKSERİYETİ bir çok konudan rahatsız olup ,Ancak MARAZA çıkarmamak için, Sn Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ı sevdiklerinden ses çıkarmamaışlardır. İnanıyoruz ki SN BAŞBAKAN bir çok konuda gerçek anlamda bilgi sahibi olamamış bu nedenle farklı yaklaşımlar sergilemiştir.Bu konuya şöyle örnek verebiliriz. İSPARK , tüm yol ve cadde kenarlarına adam ve tabela dikerek PARA toplamaya başlamıştır. Hiç bir yatırım yapmadan direk cadde kenarına tabela dikerek ve bir fiş vererek (eskiden değnekçiler yapardı ) her yol kenarına park eden araçtan para toplamaya devam etmektedir. Hatta o kadar gözler dönmüştür ki, cumartesi ve pazar günleri bile devam etmektedir.(cumartesi ve pazar günleri hizmet etmeyelim mi ? cevabı aldığımız yetkililer, peki ozaman fatura tahsilatları , su bağlanması ve diğer belediyecilik hizmetleri için niçin cumartesi ve pazar çalışmıyorsunuz ? sorumuza cevap verememektedirler. 

Hatta, ara sokaklarda ESNAF kendi dükkanının önüne arabasını park ettiğinde yine İSPARK a para ödemek zorundadır. Bu adil değildir, HAK DEĞİLDİRİ ZULÜMDÜR.. Esnaf akşama kadar beddua etmektedir.

Bilgi kopukluğu, Açıklama yetersizliği, Birikmiş Öfkeler, Farkı farklı konular da zarar görmüş vatandaşın toplu öfkesi birileri tarafından tespit edilmiştir.

6- Yukarı da ki sebeplerin yanına İngiltere gibi türkiye yi sömürge sisteminden çıkarmak istemeyen ve bunun için her türlü yolu deneyen ülkeler, derin yapıları her zaman devreye sokmuşlardır.

7-Yeni ve Büyük Türkiye yolunda ilerleyen ülkemizin,  tekrar eskiye dönmesini sağlamak, terör, irtica,başörtü, ayakkabı,sakal,diş fırçası ve saçma konular ile içeriyi meşgul etmek, ırak ve akdeniz de bulunan petrol ve doğalgaz kaynaklarına konmak için DIŞ ÜLKELERİN adamları ve içerideki piyonları harekete geçmişlerdir.

Bu konuda ilginç ayrıntı şudur. HİLTON OTELİ göstericilere bedava ekmek ve su sınırsız olarak dağıtmış bazı merkezlerde el altından bunu yapmıştır iddiasıdır. HİLTON OTELİ nin gariban veya yoksul bir insana ÇÖP BİDONUNDAN BİLE ZIRNIK vermeyen bir sistemi olduğunu bilen herkes  bu cömertliği iyi araştırmalı ve sebeplerini anlamalıdır.

8-Yüzlerce sebepten dolayı birikmiş ÖFKELERİN , 3- 5 ağaç bahane edilerek ortaya çıkması, bunu gören derin yapıların da bu olaya BALIKLAMA dalarak lojistik ve bilgi sağlaması ,organize etmesi , POLİSİN ise, şiddeti dozunda kullanamaması  mevcut olayları gelinen noktaya taşımıştır.

9- Yetkililer ise TV den AVM ile ilgili doğru bilgi paylaşmamışlardır. Bu eksikliktir.

10-Bir TAHRİR olayının PROVASI yapılmıştır. Bundan sonra bu olay çok daha farklı konularda mutlaka kullanılacaktır. PKK terörü bitti diye ülkemizi TERÖRSÜZ bırakmazlar...

Zaten İngilizlere payandalık eden güç medyası ,dünya çapında olayları gündeme taşıyarak hem arapların gözünde, hem de Abd nin gözünde türkiye yi küçük düşürmeye çalışmıştır.

Bu olay yabancı ve yerli işbirlikçi grupların tezgahı olup, masum insanlar kandırılmış ve kullanılmıştır. Yetkililer de açıklama yapmayarak ve olayları körükleyerek tuz biber eklemiştir.

özetle.. 

Millet provakasyonlara duyarlı olursa, Hükümet de icraatlarında ADALETLİ VE VİCDANLI olursa memleketimiz güzel günleri görecektir.

önerimiz.  Devlet bakanlığı sisteminde  ŞİKAYET BAKANLIĞI kurulmalı ve direk millet ile ilgilenerek mağduriyetleri gidermelidir.

ŞİKAYET BAKANLIĞI bir çok yaraya derman olacaktır

 

SON YAZILARI

GÜÇ SENDEDİR HER ZAMAN MİT in SURİYE operasyonu Yeni Türkiye -Büyük Türkiye mi Gezi PARKI olaylarının Perde Arkası Büyük Kulup Panikte mi Türkiye Sömürge mi- 3 Ortadoğunun en etkili İSTİHBARATI KİM.. MİT HERKESE NAL TOPLATIYOR.. İNGİLTERE NASIL SÖMÜRGE YAPAR? MİT PERSONELİ

YORUMLAR

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM