18 şubat 2019 Pazartesi
TEK NEFES TRT HABER'DE BAŞLIYOR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TRT HABER'DE YENİ BİR BELGESEL EKRANA GELİYOR!
2012-07-10 - 16:28

TRT Haber, büyük beğeniyle izlenecek, defalarca seyredilip arşivlenecek bir yapımı ekranlara getiriyor

TRT Haber, büyük beğeniyle izlenecek, bir kez değil, defalarca seyredilip arşivlenecek bir  yapımı ekranlarına getiriyor: “Tek Nefes”…
 
Belgesel, bir Türk dalış ekibinin uluslararası sulardaki maceralarını ekranlara yansıtıyor. Serbest dalışçı bir dünya rekortmeni, su altı kameramanı, su altı görüntü yönetmeni ve bir yönetmenden oluşan ekip bu hafta ilk dalışlarını Kızıldeniz’de gerçekleştiriyor.
 
Ekip, bu dalışta; batık bir gemiye daldı. Batığın içinde bir müren onları karşıladı. Cenk ilk kez gördüğü bu korkunç görünümlü balığı uzaktan da olsa gözlemledi. Cenk bir kaplumbağaya su altında eşlik ederken nefesini epey zorladı. Bir vatozun kumda yiyecek aramasını izledi. Ama bu iş biraz uzun sürünce sınırlarını aştı. Bugüne kadar kendi nefesiyle dalan Cenk, tek seferlik de olsa hava tüpüyle dalmayı denedi.
 
Keşfin 2. gününde ekip gece dalışında bir mürenin avlanmasını takip etti. Ve bu sefer Cenk mürenin yanına kadar gitmeyi başardı.
 
Yapımcılığını ve yönetmenliğini Mehmet Akif Aksoy’un yaptığı ve Filmadası ekibi tarafından hazırlanan “Tek Nefes” 10 Temmuz Salı 21:05’te TRT Haber ekranlarında…


YORUMLAR

Yeni Yapımlar Kategorisine Ait Diğer Haberler

Bor Vigor Yorumları FOX TV DE YENİ PROGRAM FOX TV DE YENİ PROGRAM RAMBO IŞID' E KARŞI TV şöhreti olmak ister misiniz ? Birol Güven'den yeni diziler hız kesmiyor! ZEYAD ORHAN KAZ TÜYLERİ İÇİN UYARDI.. KIRMIZI KİTAP AÇIKLANIYOR HABERTÜRK'TE YENİ BİR PROGRAM BAŞLIYOR; SUNUCUSU KİM OLACAK? İMANLI GENERAL KONUŞTU.!

KÖŞE YAZARLARI

Flash Haberler

Copyright © 2010 HABERDINAMIK.COM